Apel do mieszkańców miasta i gminy Bojanowo – Zespół Szkół Przyrodniczo – Technicznych

Apel do mieszkańców miasta i gminy Bojanowo

Towarzystwo Koleżeńskie Bojanowiaków przy Zespole Szkół Przyrodniczo-Technicznych w Bojanowie zwraca się do Państwa z apelem : poszukujemy grobów Powstańców Wielkopolskich z terenu gminy Bojanowo.
W związku z 100-tną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości chcielibyśmy ( wzorem innych gmin w Wielkopolsce) uhonorować walczących o naszą wolność powstańców, umieszczając na ich nagrobkach ( nieodpłatnie) tabliczki przedstawiające krzyż powstańczy. Prosimy więc rodziny tych osób o zgłaszanie nazwisk poległych powstańców u koordynatora projektu p. Ilony Pazoły-Szymańskiej ( informacja w Zespole Szkół Przyrodniczo-Technicznych).
Prosimy o jak najszybszy odzew w związku ze zbliżającym się niebawem terminem wybuchu powstania, w którym to okresie chcielibyśmy umieścić te tabliczki na grobach