APEL Z OKAZJI 11 LISTOPADA – Zespół Szkół Przyrodniczo – Technicznych

APEL Z OKAZJI 11 LISTOPADA

W czwartek 7 listopada w Zespole Szkół Przyrodniczo-Technicznych Centrum Kształcenia Ustawicznego w Bojanowie odbyły się obchody upamiętniające jedno w najważniejszych wydarzeń w historii Polski – 11 listopada 1918 r. W przemówieniu pani wicedyrektor Agata Kubiak  nawiązała do czasów sprzed 101 lat. Społeczeństwo nie było bierne, spodziewało się wszystkiego, ale walczyło. My doceniamy i pamiętamy o ich poświęceniu między innymi poprzez udział w  praktycznych lekcja historii, którą wspólnie tworzymy. Wdzięczność i wieczność o zmarłych trwa dotąd dopóki trwa o nich pamięć. Zarys historyczny został przedstawiony podczas części artystycznej przygotowanej przez uczniów pod przewodnictwem pani Magdaleny Glapińskiej.