Christmas show – Zespół Szkół Przyrodniczo – Technicznych

Christmas show

6 grudnia nasza szkoła postanowiła tradycyjnie uczcić Mikołajki. W tym roku był to spektakl w języku angielskim, zatytułowany Christmas show, na który zaprosiliśmy gości ze szkoły podstawowej i gimnazjalnej do sali widowiskowo-kinowej GCKSTiR w Bojanowie. Tradycja świąteczna została połączona z prezentacją szkoły.

W pierwszej części pani wicedyrektor – Agata Kubiak powitała młodych gości i przedstawiła najważniejsze informacje dotyczące rekrutacji w nowym roku szkolnym.Prawdziwą sensacją była prezentacja przedmiotów przyrodniczych, głównie weterynarii, przez naszego nauczyciela – pasjonata – Zbigniewa Zawadę i nowego mieszkańca naszej szkoły -boa-dusiciela. Publiczność z zainteresowaniem słuchała krótkiego wykładu i nawet niektórzy miłośnicy przyrody mogli pogłaskać węża.

W części artystycznej występowali uczniowie z klas naszej szkoły, zarówno technikum, jak i szkoły branżowej. Przedstawienie ukazywało w dość humorystyczny sposób perypetie Świętej Rodziny. Ich kłopoty próbowali rozwiązać kształcący się u nas fachowcy. Pomogli Marii i Józefowi nie tylko przygotować żłóbek, ogrzać się i doprowadzić świeżą wodę, przynieśli także jedzenie, zadbali  o wizerunek i rozpowszechnienie tej radosnej nowiny w świecie.

Występowi towarzyszyło śpiewanie piosenek świątecznych w języku angielskim, a jedną z nich  – „Last Christmas” wykonała uczennica klasy 2 TI – Michalina Rajnert.  Niezapomnianym momentem było wspólne odśpiewanie w 3 wersjach językowych (po polsku, angielsku i niemiecku) najbardziej znanej, już 200-letniej kolędy „Cicha noc”.

Spotkanie przebiegło w radosnej atmosferze Świąt Bożego Narodzenia. Bardzo dziękujemy Gminnemu Centrum Kultury, Sportu, Turystyki i Rekreacji za udostępnienie sali i potrzebnego sprzętu wykorzystanego w przedstawieniu, a Dyrekcji Szkoły Podstawowej  w Bojanowie za przyjęcie zaproszenia i wspólne spędzenie czasu.

Magdalena Glapińska

Magdalena Gosieniecka