DZIADY CZ.III – Zespół Szkół Przyrodniczo – Technicznych

DZIADY CZ.III

Młodzież klas pierwszych i drugich technikum miała możliwość uczestniczenia w spektaklu teatru „FORMA” z Białegostoku pt. DZIADY cz.III . Dramat Adama Mickiewicza to jedna z pozycji kanonu lektur. Spektakl  przygotowany został z myślą o młodych ludziach, którzy uważają utwór za trudny i niezrozumiały, dlatego przedstawienie  zawiera w sobie dużo sugestywnych scenograficznych obrazów i ciekawych form lalkowych. Nie jest to kosztem sensów zawartych w dramacie, ponieważ wszystkie najważniejsze wątki utworu są pokazane i zinterpretowane oraz poukładane chronologicznie według oryginału.

Celem spektaklu jest chęć przybliżenia Dziadów III cz. nie tylko jako wybitne dzieło, ale przede wszystkim spojrzenie na to dzieło od strony bohaterów. Ich problemów, dylematów, wątpliwości, marzeń i ambicji, że każdy współczesny młody człowiek przeżywałby podobnie, jeżeli byłby postawiony do próby za wolność ojczyzny.