Equus asinus i Capra hircus – Zespół Szkół Przyrodniczo – Technicznych

Equus asinus i Capra hircus

W minionym tygodniu do naszej menażerii dołączył osioł domowy ( Equus asinus) o imieniu „ Paproch”. Jest kilkuletnim, spokojnym ogierem. Obecnie przyzwyczaja się do otoczenia w nowym miejscu. Od wtorku będzie wychodzić na zewnętrzny wybieg. Paproch co jakiś czas głośnym rykiem ogłasza swoją obecność. W naszej hodowli osiołek jako substytut konia jest zwierzęciem edukacyjnym i pomoże uczniom technikum weterynaryjnego w nauce topografii. Punkty kostne widoczne i wyczuwalne, miejsca osłuchowe czy budowę kopyta przyszli technicy będą mogli ćwiczyć wielokrotnie oraz uczestniczyć podczas wykonywania zabiegów pielęgnacyjnych zwierzęcia. Także w zeszłym tygodniu do osiołka dołączyła koza ( Capra hircus) o imieniu „ Gośka”. Koza jest bardzo kontaktowa lubi towarzystwo ludzi. Podobnie jak osioł będzie spełniać rolę edukacyjną w naszej szkole. A w niedalekiej przyszłości do naszej stajni przyjadą trzy owce oraz młoda lama.