I KONKURS WIEDZY O KRAJACH NIEMIECKOJĘZYCZNYCH – Zespół Szkół Przyrodniczo – Technicznych

I KONKURS WIEDZY O KRAJACH NIEMIECKOJĘZYCZNYCH

Dnia 1 kwietnia 2019 roku odbył się w naszej szkole I konkurs wiedzy o krajach niemieckojęzycznych dla uczniów szkół podstawowych. Miał on na celu propagowanie języka niemieckiego oraz zachęcenie do pogłębiania wiedzy na temat innych obszarów językowych. Pytania dotyczyły pierwszego z państw DACHL (skrót od wszystkich państw niemieckojęzycznych: Niemcy, Austria, Szwajcaria i Liechtenstein) czyli Niemiec.

Uczniowie zmierzyli się z pytaniami zamkniętymi i otwartymi z zakresu kultury, historii, sportu, sztuki i polityki naszych zachodnich sąsiadów. Największą ilość punktów zdobyła Zuzanna Andrzejewska oraz Krzysztof Stanisławski. Na trzeciej pozycji uplasował się Kacper Połczynski (wszyscy ze Szkoły Podstawowej w Golinie Wielkiej). Gratulacje należą się wszystkim uczestnikom, ponieważ poziom był bardzo wyrównany. Z niecierpliwością czekamy na kolejną edycję dotyczącą tym razem Austrii.