Kartka dla Powstańca – Zespół Szkół Przyrodniczo – Technicznych

Kartka dla Powstańca

Powstanie Warszawskie zapisało się na kartach historii jako jedno z najważniejszych wydarzeń kształtujących polską tożsamość. Było uosobieniem kluczowych wartości, takich jak patriotyzm, wolność czy determinacja w przeciwstawianiu się wrogom. Niestety świadomość jego znaczenia stopniowo zanika. W tym samym czasie odchodzą od nas ostatni Powstańcy, którzy pełnią fundamentalną rolę w podtrzymywaniu pamięci, przedstawiając wydarzenia tamtych dni z bezpośredniej perspektywy. Ludzie Ci zasłużyli na naszą wdzięczność, pamięć i szacunek.[1]

Mając to na uwadze, wszyscy uczniowie naszej szkoły w dniach od 17 do 24 września wzięli udział w akcji BohaterON – włącz historię! Na lekcjach języka polskiego, historii oraz zajęciach w szkolnej bibliotece nauczyciele przybliżyli uczniom tematykę Powstania Warszawskiego,
a następnie razem z uczniami wypisywali pamiątkowe kartki, by  upamiętnić i uhonorować  uczestników Powstania Warszawskiego.

Wszystkim biorącym udział w akcji bardzo serdecznie dziękuję

 

Magdalena Gosieniecka

[1]     https://bohateron.pl/o-akcji/ [25.09.2018]