Koło plastyczno–techniczne w ZSPT CKU Bojanowo – podsumowanie – Zespół Szkół Przyrodniczo – Technicznych

Koło plastyczno–techniczne w ZSPT CKU Bojanowo – podsumowanie

Od września 2017 roku za sprawą pani B. Klupś zostało reaktywowane koło plastyczno–techniczne, którego członkami zostali uczniowie klasy I TW, ale oczywiście mogą uczestniczyć wszyscy chętni.

Każde spotkanie miało inny wątek tematyczny i dawało młodzieży możliwość wykazania się pomysłowością oraz kreatywnością. Na kolejnych spotkaniach stosowane były różnorodne metody pracy: klejenie, malowanie, lepienie, wycinanie, wydzieranie oraz różne techniki, takie jak: dekoupage, origami itp. Od samego początku uczniowie prężnie pracowali poznając różne techniki, rozwijając zainteresowania i doskonaląc swoje umiejętności.

Początkowo tworzyli różne ozdoby na potrzeby szkoły, ale w końcu postanowili pokazać swoje prace innym i sprawdzić się w różnych konkursach.

Pierwszym konkursem, na który wysłali prace, był Konkurs Plastyczny Gminna Kartka Bożonarodzeniowa zorganizowany przez Gminę Bojanowo i Gminne Centrum Kultury, Sportu, Turystyki i Rekreacji w Bojanowie. I od razu odnieśli wielki sukces! Z satysfakcją dowiedzieliśmy się, że prace naszych uczniów uplasowały się na podium:
I miejsce zajęła kartka Miłosza Szymkowiaka (ucznia klasy I Technikum Weterynarii),
II miejsce zajęła kartka Klaudii Kapały (uczennicy klasy I Technikum Weterynarii). Natomiast uczennice I klasy Technikum Weterynarii: Adela Busza, Kinga Jakubowska i Daria Szwarc otrzymały dyplomy i nagrody za udział w konkursie.

Kolejną konkurencją, do której stanęli nasi uczniowie z koła plastyczno–technicznego był konkurs na Kartkę Bożonarodzeniową zorganizowany przed Dom Kultury w Pleszewie. W grudniu młodzież wzięła udział w konkursie zorganizowanym przez Papierową Sowę w Lesznie. I tym razem również odnieśli wielki sukces plasując się na pierwszym miejscu w swojej kategorii wiekowej.
Życzmy, by II semestr przyniósł naszej młodzieży kolejne sukcesy, oraz dał powód do dumy i zadowolenia.