Koło „Plastyczno-Techniczne” – Zespół Szkół Przyrodniczo – Technicznych

Koło „Plastyczno-Techniczne”

W środę 8 listopada odbyło się spotkanie koła plastyczno–technicznego pod hasłami: „Ozdabianie butelek techniką decoupage” i „Bukiety z liści”.
Decoupage to sztuka zdobienia przedmiotów polegająca na oklejaniu ich powierzchni serwetkami lub obrazkami z papieru. Zdobienie techniką decoupage drewna, metalu, szkła może stać się wspaniałym hobby, które pozwala ze zwykłych przedmiotów stworzyć oryginalne, małe dzieła sztuki. Nam na zajęciach, dzięki tej technice, też udało się stworzyć piękne dekoracje. Oprócz zdobionych butelek wykonaliśmy również bukiety z jesiennych liści.

Na kolejnych spotkaniach koła plastyczno – technicznego stosowane będą różnorodne metody pracy: klejenie, malowanie, lepienie, wycinanie, wydzieranie różnymi technikami, takimi jak: dekoupage, origami itp.Celem tych zajęć jest budzenie i rozwijanie zdolności twórczych młodych artystów, odkrywanie przez nich własnych możliwości, ukrytych talentów. Zajęcia pozalekcyjne będą atrakcyjną i pożyteczną formą spędzania wolnego czasu i dadzą uczniom wiele satysfakcji z uzyskanych rezultatów.

Prowadząca zajęcia: Beata Klupś