LEKCJA W URZĘDZIE SKARBOWYM – Zespół Szkół Przyrodniczo – Technicznych

LEKCJA W URZĘDZIE SKARBOWYM

Dnia 15 kwietnia br. chętni uczniowie klas: II TIW, I TRW oraz III zasadniczej szkoły zawodowej wzięli udział w lekcji otwartej zorganizowanej przez Urząd Skarbowy w Rawiczu. Na miejscu przywitał przybyłych pan naczelnik Maciej Hodura, który pełnił rolę gospodarza spotkania i na wstępie oprowadził po Urzędzie Skarbowym.

Uczestnicy mieli okazję zobaczyć od środka, jak pracują pracownicy „skarbówki”, gdzie i w jakich warunkach obsługiwany jest klient (podatnik) oraz jak sprawnie i w miłej atmosferze ta obsługa przebiega. W sali konferencyjnej przygotowano materiały informacyjne, a uczestnicy mieli okazję wysłuchać wykładu z pokazem slajdów na temat  systemu podatkowego w naszym kraju. W dalszej części spotkania odbyły się warsztaty, podczas których zebrani wypełniali zeznanie podatkowe PIT 37 przy pomocy programu E-deklaracje. Informacje podane przez doradcę podatkowego wszyscy potraktowali jako przypomnienie i ugruntowanie wiedzy, którą wcześniej zdobyli na zajęciach w szkole.

Spotkanie upłynęło w bardzo miłej atmosferze.

Anna Cwojdzińska