MATEMATYKĄ MOŻNA SIĘ BAWIĆ – Zespół Szkół Przyrodniczo – Technicznych

MATEMATYKĄ MOŻNA SIĘ BAWIĆ

W zaplanowanych działaniach przedmiotowych, jednym z punktów były konkursy matematyczne, które odbywały się na przestrzeni kilku miesięcy. W poprzednim semestrze były to łamigłówki matematyczne. Drużyny miały do wykonania kilka zadań. Aby wygrać trzeba było przyjąć odpowiednią strategię, która miała wpływ na wygraną. Reprezentanci wspólnie stawiali czoła wszystkim zadaniom albo dokonywali podziału i indywidualnie zmagali się z pojedynczymi zadaniami. Oto wyniki, na które czekały zniecierpliwione drużyny:

-I miejsce klasa 2B,

-II miejsce klasa 3Zb,

-III miejsce klasa 1TWR.

W minionym tygodniu odbył się konkurs z okazji DNIA LICZBY PI – jest to stały element tradycji szkoły od ponad 10 lat. W tym roku jednak przybrał inną formę. Każda klasa miała za zadanie wykonać dowolną techniką plakat związany z liczbą pi (informacje, zastosowania lub ciekawostki), a oprócz tego w ciągu 10 minut napisać jak najwięcej wyrazów. Plakaty można podziwiać w holu szkoły na parterze w budynku głównym. Niezależna komisja oceniła prace, a ilość wyrazów została przeliczona i wyniki wyglądają następująco:

-I miejsce klasa 2B grupa II,

-II miejsce klasa 3Zb,

-III miejsce klasa 1TWR.

Dziękujemy za aktywny udział i wszystkim serdecznie gratulujemy!