SPOTKAJMY SIĘ NA SZLAKU 2019 – Zespół Szkół Przyrodniczo – Technicznych

SPOTKAJMY SIĘ NA SZLAKU 2019

W dniach 27-29 września br. odbył się XXIII Turystyczny Zjazd Absolwentów i Sympatyków Zespołu Szkół Rolniczych w Bojanowie. Myślę, że obecni uczniowie pamiętają jeszcze dawną nazwę szkoły… W tym roku, spotkaliśmy się w Górach Suchych. Mieszkaliśmy w miejscowości Kowalowa w gościńcu Eden. Idea corocznych, turystycznych spotkań, narodziła się w 1993 roku.

Szkoła średnia trwa stosunkowo krótko. Niektórym absolwentom żal było zawiązanych w tych latach przyjaźni, beztroskiego wędrowania górskimi szlakami, wieczorów spędzanych w schroniskach. Jak wiele z tego wszystkiego można zatrzymać, w jakim stopniu? Refleksja nad tym pytaniem stała się dla mnie inspiracją do zorganizowania jesienią 1993 roku górskiego spotkania byłych członków szkolnego Kola Turystycznego. W listopadzie tamtego roku spotkaliśmy się w Górach Sokolich. W zamyśle miało to być pierwsze tego typu spotkanie, kolejne miały odbywać się w każdym następnym roku. Grupa z 1993 roku – porównując ją do ostatnich spotkań – nie była zbyt liczna, ale pierwszy krok został uczyniony. Z jedną dłuższą przerwą, spotykamy się jeden raz każdego roku. Najbliższe spotkanie zaplanowaliśmy na wrzesień 2020 r.

Zapraszam!

Marek Kosmalski

kosmalskimarek@wp.pl