SPOTKAJMY SIĘ NA SZLAKU – Zespół Szkół Przyrodniczo – Technicznych

SPOTKAJMY SIĘ NA SZLAKU

W dniach 28 – 30 września br. odbył się XXII Turystyczny Zjazd Absolwentów i Sympatyków Zespołu Szkół Rolniczych (obecnie Zespołu Szkół Przyrodniczo – Technicznych) w Bojanowie. W tym roku, spotkaliśmy się w Górach Suchych.

Idea corocznych, turystycznych spotkań, narodziła się w 1993 roku. Szkoła średnia trwa stosunkowo krótko i niektórym absolwentom żal było zawiązanych w tych latach przyjaźni, beztroskiego wędrowania górskimi szlakami, wieczorów spędzanych w schroniskach.

Jak wiele z tego wszystkiego można zatrzymać i w jakim stopniu? Refleksja nad tym pytaniem stała się dla mnie inspiracją do zorganizowania jesienią 1993 roku górskiego spotkania byłych członków szkolnego Kola Turystycznego. W listopadzie tamtego roku spotkaliśmy się w Górach Sokolich. W zamyśle miało to być pierwsze tego typu spotkanie, kolejne miały odbywać się w każdym następnym roku. Grupa z 1993 roku – porównując ją do ostatnich spotkań – nie była zbyt liczna, ale pierwszy krok został uczyniony. Od tamtego czasu potykamy się każdego roku, z jedną tylko dłuższą przerwą.

Najbliższe spotkanie zaplanowaliśmy na wrzesień 2019 r.

Marek Kosmalski