SPOTKANIE INTEGRACYJNE KLASY I TRW – Zespół Szkół Przyrodniczo – Technicznych

SPOTKANIE INTEGRACYJNE KLASY I TRW

W dniu dzisiejszym (28.08.2018) odbyło się spotkanie integracyjne uczniów klasy I Technikum Rolniczego i Weterynarii, którzy już za kilka dni rozpoczną naukę w naszej szkole. Wszyscy zainteresowani spotkali się w szkole z Panią Dyrektor Anetą Przybylską, która przedstawiła najważniejsze założenia dotyczące kierunku kształcenia. Następnie młodzież pod opieką przyszłej wychowawczyni udała się na pieszą wycieczkę do Leśnego Dworu w Pakówce, gdzie uczniowie odbywać będą praktyki zawodowe. Na miejscu przybyłych przywitała właścicielka, pani Katarzyna Głuszek i oprowadziła po stadninie. Jednocześnie opowiadała o koniach, ich pielęgnacji, hodowli i nauce jazdy konno. Młodzież poznała tajniki rozmowy z koniem, nauki jego posłuszeństwa. Właścicielka w bardzo interesujący i przystępny sposób przedstawiła różne metody i szkoły dotyczące hodowli koni. Opisywała różne przypadki porodów i chorób swoich podopiecznych.
Uczniowie z zainteresowaniem słuchali, na zakończenie podziękowali za ciekawe spotkanie i udali się w drogę powrotną do szkoły.
Lucyna Kotlarczyk – Zioło