Spotkanie koła plastycznego pod hasłem: „Quilling” – Zespół Szkół Przyrodniczo – Technicznych

Spotkanie koła plastycznego pod hasłem: „Quilling”

Czym jest Quilling? Po angielsku znaczy „nawijać na piórko lub rurkę”, wąskie paski kolorowego papieru zwinięte w kształt spiralnej sprężyny tworzą ozdoby. Paski formuje, się poprzez zagniatanie zewnętrznych warstw papieru. Według zasad quillingu przygotowane kształty trzeba następnie przykleić do wybranej powierzchni, np. kartki papieru.

Kilka kolejnych spotkań koła plastycznego zostało poświęcone właśnie tej technice. Na pierwszych zajęciach uczestnicy opanowywali podstawowe kształty: koło, owal, kropla, oczko, listek, kwadrat, serce itp. Następne spotkania poświęcone zostały zdobieniu tą techniką kartek okolicznościowych m.in. walentynkowych.

Beata Klupś