Spotkanie z Łukaszem Wierzbickim – Zespół Szkół Przyrodniczo – Technicznych

Spotkanie z Łukaszem Wierzbickim

We wtorek – 22 maja, klasy 2 ZA i 2 ZB uczestniczyły w spotkaniu z pisarzem książek
dla dzieci i młodzieży, podróżnikiem, redaktorem i biografistą – Łukaszem Wierzbickim.

Odbyło się ono w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bojanowie, na zaproszenie pani Marii Biadalskiej.

Autor w bardzo interesujący sposób opowiedział o swojej drodze pisarskiej, o zatoczeniu swoistego koła, ponieważ pierwsze książeczki pisał już w wieku 6 lat, by potem porzucić to zajęcie i pracować przez jakiś czas w banku. Zaprezentował uczniom, jak zdobywał tematy swoich książek oraz co go inspirowało, jak również o współpracy z ilustratorami i o spotkaniach autorskich
z czytelnikami.
Dużą część wykładu poświęcił swojej publikacji:  Drzewo. Mity słowiańskie i inne opowieści.
W barwny sposób przedstawił pracę nad tą pozycją, a uczniowie, zachęceni przez pisarza, mieli nawet sposobność odegrania  jednego z występujących w tej książce mitów. Na koniec autor zaprezentował go w formie słuchowiska.

Młodzież była zachwycona spotkaniem, pasjonującą opowieścią autora przeplataną pokazem multimedialnym i rekwizytami. Było nam bardzo miło, że mogliśmy wziąć udział w tym spotkaniu i dziękujemy Paniom z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bojanowie za zaproszenie.

Magdalena Gosieniecka