UCZCILIŚMY ICH PAMIĘĆ – Zespół Szkół Przyrodniczo – Technicznych

UCZCILIŚMY ICH PAMIĘĆ

W setną rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego delegacja młodzieży naszej szkoły wraz z jej sztandarem uczestniczyła w centralnych obchodach rocznicowych, które odbywały się w Poznaniu. Gospodarzem uroczystości był Marszałek Województwa Wielkopolskiego Pan Marek Woźniak, a honorowym gościem Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Pan Andrzej Duda.

Uroczystej mszy świętej w bazylice mniejszej (farnej) przewodniczył Metropolita Poznański, Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski Arcybiskup Stanisław Gądecki przy koncelebrze Prymasa Polski, Metropolity Gnieźnieńskiego Arcybiskupa Wojciecha Polaka.

Nasza szkoła nie tylko zaakcentowała swoją obecność wśród placówek noszących zaszczytne imię Powstańców Wielkopolskich, ale przede wszystkim godnie uczciła pamięć zbrojnego czynu i ludzi, dzięki którym po stu latach możemy z dumą nosić miano obywateli wolnej i niepodległej Rzeczypospolitej.