Uroczysty apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości – Zespół Szkół Przyrodniczo – Technicznych

Uroczysty apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości

10 listopada, podobnie jak w poprzednich latach, w Zespole Szkół Przyrodniczo – Technicznych CKU w Bojanowie, odbyła się uroczystość związana z kolejną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 roku. Klimat tamtych, odległych już czasów, odtworzyła młodzież z klas pierwszych Technikum. Przywoływane fakty, przeplatane były zapisanymi wspomnieniami osób uczestniczących w owych listopadowych wydarzeniach. W dalszej części uroczystości przypomniano historię Narodowego Święta Niepodległości na przestrzeni dziesięcioleci, wyjaśniono, dlaczego zdecydowano się na datę 11 listopada. Dacie tej, poświęcona była też ostatnia część wystąpienia młodzieży – można było dowiedzieć się, jaką rolę dzień ten odgrywa w kilku innych państwach. Klimat dni niepodległości na pewno przybliżyła oprawa muzyczna. Swoimi refleksjami podzieliła się również Pani Dyrektor, Aneta Przybylska.
Organizatorom zależało, żeby była to dobra, ciekawa lekcja patriotyzmu, żeby jak najwięcej z tego dnia pozostało w umysłach młodych ludzi.

Już w wkrótce powrócimy do okresu budowania zrębów niepodległej Polski – niewielki dystans dzieli 11 listopada od 27 grudnia – dnia wybuchu Powstania Wielkopolskiego, którego bohaterowie są patronem naszej szkoły.

Marek Kosmalski