WIELKA LEKCJA EMPATII – Zespół Szkół Przyrodniczo – Technicznych

WIELKA LEKCJA EMPATII

W dniu dzisiejszym (19.12.2018r.) członkinie Szkolnego Koła Wolontariatu wraz z opiekunkami: panią A. Cwojdzińską i panią L. Kotlarczyk udały się do Domu Pomocy Społecznej w Pakówce. Wyjazd był ukoronowaniem akcji zbierania pluszaków i słodyczy. Pensjonariusze i pracownicy wraz z Panią Dyrektor przyjęli przybyłych bardzo miło i ciepło, przygotowali słodki poczęstunek oraz ogromne pokłady miłości.

Mikołajki z Bojanowa” sprawiły ogromną radość mieszkańcom. Podczas wręczania prezentów, okrzykom szczęścia, zachwytu nie było końca, a wśród zebranych można było wyczuć atmosferę napięcia, oczekiwania i niepewności – czy każdy otrzyma upominek, czy był grzeczny i zasłużył na prezent od uśmiechniętej „Mikołajki”. Na zakończenie spotkania wszyscy wspólnie odśpiewali kolędy, życzyli zdrowych, spokojnych świąt i rozstali się w cudownych nastrojach. W drodze powrotnej wolontariuszki dzieliły się wrażeniami, można było zauważyć, że spotkanie z mieszkańcami Domu Pomocy Społecznej wpłynęło na ich postrzeganie świata, zostawiło trwały ślad w sercach. Wszystkie „Mikołajki” zadeklarowały chęć kolejnego spotkania z pensjonariuszami.