Wielkopolska Wieś Zaprasza – Zespół Szkół Przyrodniczo – Technicznych

Wielkopolska Wieś Zaprasza

W niedzielę, 24 września w Powiatowym Zespole Doradztwa Rolniczego w Gołaszynie odbyła się uroczystość pod nazwą „Wielkopolska Wieś Zaprasza”. W imprezie udział wzięły uczennice klasy drugiej Zasadniczej Szkoły Zawodowej: Klaudia Braszka, Justyna Figas, Aleksandra Maciejewska.

Dziewczyny uczestniczyły w konkursie „Smaki Ziemi Rawickiej”, którego celem była ochrona kulinarnego dziedzictwa, promocja regionalnych produktów z wykorzystaniem lokalnych surowców. Uczestnicy musieli wykazać się umiejętnością przygotowania potraw z tradycyjnego produktu wpisanego na listę Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Nasze uczennice przygotowały grilowaną polędwicę wołową z karmelizowanymi warzywami. Ich danie uzyskało akceptację komisji i młode kucharki otrzymały wyróżnienie.

Mirosława Biegała