Wręczenie świadectw w liceum dla dorosłych – Zespół Szkół Przyrodniczo – Technicznych

Wręczenie świadectw w liceum dla dorosłych

W piątek 27 kwietnia 2018 roku w Zespole Szkół Przyrodniczo – Technicznych CKU w Bojanowie odbyło się uroczyste wręczenie świadectw tegorocznym absolwentom Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych. W uroczystości uczestniczyli: absolwenci, dyrekcja szkoły, absolwenci oraz nauczyciele, którzy uczyli ich w trakcie minionych trzech lat nauki.
Dumni ze swoich wyników oraz osiągniętego celu abiturienci podziękowali nauczycielom za ich wkład pracy oraz wsparcie, na które zawsze mogli liczyć.
,,Coś się kończy, żeby coś innego mogło się zacząć….” – niby tak, ale….
Zawsze robi się smutno, gdy po wspólnie spędzonych miesiącach nadchodzi czas rozstania. I tym razem tak było, zwłaszcza, gdy absolwenci podczas pożegnalnego spotkania przy kawie, podkreślali, jak dużą rolę w ich życiu odegrał czas spędzony w murach naszej szkoły. Niezwykle ważne były opinie, że szkoła dała im nie tylko wiedzę, ale poprzez nauczycieli przekazała mnóstwo cennych życiowych wartości. Komentarze takie cieszą tym bardziej, że są wypowiadane przez dorosłych już ludzi.
Za serce ujmowały też słowa o niezwykłości panującej w szkole atmosfery oraz o nauczycielach, którzy z ogromną wyrozumiałością, cierpliwością oraz szacunkiem traktowali swoich słuchaczy.
A ci z kolei podkreślają dziś, że jeszcze w żadnej szkole tak się nie czuli i że będzie im brakowało weekendów wspólnie spędzanych na nauce, ale też na rozmowach budujących niezapomniane relacje międzyludzkie. Relacje, które powodują, że chce się wracać do ludzi i do miejsc, które ci ludzie tworzą.
Opiekun VI semestru
Izabela Rychlik