ZADANIA FINANSOWE NIE SĄ MU OBCE – Zespół Szkół Przyrodniczo – Technicznych

ZADANIA FINANSOWE NIE SĄ MU OBCE

Uczniowie ZSPT CKU w Bojanowie po raz kolejny reprezentowali szkołę w VII edycji międzyszkolnego konkursu matematycznego „FACHOWIEC”, który odbył się 13 czerwca 2017 r. w Zespole Szkół w Krzywiniu.

Celem konkursu jest zastosowanie praktycznych umiejętności matematycznych uczniów oraz motywowanie ich do aktywnego planowania rozwoju zawodowego. Uczestnikami byli przedstawiciele Zasadniczych Szkół Zawodowych z Leszna, Kościana, Przemętu, Nietążkowa, Bojanowa i Krzywinia. Naszą szkołę reprezentowali: Przemysław Popielas, uczeń II klasy oraz Kacper Klupsz, uczeń I klasy. Zestaw zadań konkursowych zawierał 25 zadań zamkniętych i 3 zadania otwarte, na których rozwiązanie przeznaczono 90 minut. Przemysław Popielas zajął w klasyfikacji ogólnej szóste miejsce, ale w kategorii zadań finansowych rozwiązał wszystkie 7 zadań poprawnie, zdobył maksymalną liczbę punktów i zajął I miejsce w tej kategorii, za co otrzymał w nagrodę torbę podróżną.

Serdeczne podziękowania dla wszystkich uczestników za chęć udziału i gratulacje dla laureatów.

Agata Kubiak