„Zadanie z patriotyzmu” dla uczniów Technikum – Zespół Szkół Przyrodniczo – Technicznych

„Zadanie z patriotyzmu” dla uczniów Technikum

Patriotyzm to postawa szacunku, umiłowania i oddania własnej ojczyźnie oraz chęć ponoszenia za nią ofiar, pełna gotowość do jej obrony w każdej chwili. Czy jednak w dzisiejszych czasach pojęcie „patriotyzm” jeszcze istnieje? Czy każdy może być patriotą? Może przejawem umiłowania wobec kraju jest choćby wywieszenie flagi państwowej podczas Święta Konstytucji 3-go Maja czy odśpiewanie hymnu z okazji meczu? Warto się nad tym zastanowić.

Okazję do takich przemyśleń mieli w poniedziałek, 15 października, uczniowie naszej szkoły. Klasy: pierwsza i druga Technikum, w ramach lekcji języka polskiego, udali się, na zaproszenie pani Marii Biadalskiej, do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bojanowie i obejrzeli spektakl „Zadanie z patriotyzmu”, przygotowany przez aktorów teatru „Maska” z Krakowa.

Spektakl wywarł na młodzieży duże wrażenie. Skłonił do dyskusji o współczesnym rozumieniu patriotyzmu, zwłaszcza teraz, gdy obchodzimy 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości.

Było nam bardzo miło, że mogliśmy wziąć udział w tym spotkaniu i dziękujemy Paniom
z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bojanowie za zaproszenie.

 

Magdalena Gosieniecka