ZAGRANICZNE PRAKTYKI-RELACJA Z POBYTU cz.2 – Zespół Szkół Przyrodniczo – Technicznych

ZAGRANICZNE PRAKTYKI-RELACJA Z POBYTU cz.2

W drugą sobotę pobytu uczniów na praktykach w Bolonii  firma partnerska zorganizowała wycieczkę do Wenecji. Bardzo podekscytowani i ciekawi uczestnicy pojechali zobaczyć ,,miasto na wodzie”. Po mieście i jego najpiękniejszych miejscach oprowadzała pani przewodnik – rodowita wenecjanka, mówiąca biegle po polsku. Przewodniczka w wartki sposób przybliżyła historię miasta i ciekawostki weneckie.

Opowiadała również o codziennym życiu w Wenecji. Pani przewodnik towarzyszyła grupie jedynie przez 2 godziny, jednak to wystarczyło, aby zobaczyć najważniejsze miejsca, wśród których znalazły się: Plac Św. Marka z Bazyliką Św. Marka, most Rialto, kanał Grande Canale. Z przewodniczką grupa rozstała się w restauracji, w której zamówiony był obiad. Następnie po posiłku wszyscy uczestnicy wycieczki mięli czas wolny, który mogli dowolnie wykorzystać, np. na dalsze zwiedzanie, spacer wąskimi uliczkami i mostkami, czy też zrobienie zdjęć i kupienie pamiątek.

Projekt realizowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Programu Edukacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER) w ramach projektu „Europejskie praktyki szansą na rozwój dla uczniów szkoły w Bojanowie”.