ZAGRANICZNE PRAKTYKI-RELACJA Z POBYTU cz.3 – Zespół Szkół Przyrodniczo – Technicznych

ZAGRANICZNE PRAKTYKI-RELACJA Z POBYTU cz.3

Pobyt w Bolonii to nie tylko praktyki, to także możliwość poznania kultury regionu Włoch, zabytków, obyczajów, ludzi. W związku z tym oprócz samodzielnego zwiedzania Bolonii mieliśmy zorganizowane dwie wycieczki: do Wenecji oraz do Florencji.

Bolonia to miasto regionu Emilia Romania, które przez wielu uznawane jest za najpiękniejsze miasto europejskie. Miejscowość ta przez cztery tygodnie była miejscem pobytu naszych uczniów podczas  zagranicznych praktyk zawodowych. W tym czasie mieli okazję poznać historię Bolonii, która sięga czasów Etrusków. Rozkwit miasta przypadł na czasy średniowiecza, a jej charakterystycznymi budowlami są arkady o długości około 38 km, o czym mieli możliwość przekonania się wędrując ulicami miasta oraz podczas pieszej wyprawy do Sanktuarium Madonny di San Luca.

Cechą charakterystyczną zabudowy miasta są czerwone dachy i wieże, których dawniej było ponad dziewięćdziesiąt. Obecnie pozostały dwie: Asinelli z punktem widokowym oraz Garisenda, które nasza młodzież mogła podziwiać podczas zwiedzania miasta. W Bolonii znajduje się również najstarszy uniwersytet w Europie, który udało się zwiedzić bezpłatnie (ku naszemu miłemu zaskoczeniu). Ponadto uczniowie poznali słynny plac Piazza Maggiore, będący odpowiednikiem naszego rynku, fontannę Neptuna, olbrzymią bazylikę San Petronio, ratusz (Pallazo del Comune), Pałac Enzo. Bolonia to miasto bardzo wielu kościołów i bazylik, a niektóre z nich, takie jak: Santo Stefano, San Domenico, San Maria del Servi, San Pietro udało się zobaczyć.