ZAGRANICZNE PRAKTYKI-RELACJA Z POBYTU cz.4 – Zespół Szkół Przyrodniczo – Technicznych

ZAGRANICZNE PRAKTYKI-RELACJA Z POBYTU cz.4

Florencja to stolica Toskanii i jedno z piękniejszych dużych miast Włoch, do którego wybraliśmy się autokarem na kolejną wycieczkę zorganizowaną dla nas przez firmę YouNet. Miasto jest niezwykle bogatym miejscem pod względem architektury i zabytków. Uczestnicy wycieczki zobaczyli, m.in.: Duomo – katedrę Santa Maria del Fiore, która swego czasu była największą katedrą na świecie oraz dzwonnicę Giotta, Baptysterium San Giovanni – najstarszy budynek usytuowany na Piazza San Giovanni, Pałac Vecchio, Pałac Uffizi z mieszczącą się wewnątrz Galerią Uffizi, w której eksponowane są dzieła takich malarzy jak: Sandro Botticelli, Leonardo da Vinci, Michał Anioł, Rafael, Tycjan, Antoon van Dyck, Rembrandt, Caravaggio, Loggia dei Lanzi – niewielką otwartą budowlę, gdzie znajduję się rzeźba: „Porwanie Sabinek”, Loggia del Mercato Nuovo – florencki targ ze słynnym dzikiem Il Porcellino, którego pysk pocierają turyści pragnący jeszcze raz powrócić do Florencji, Pałac Bargello,Most Trójcy Świętej i wiele innych.

We Florencji mieszkali i tworzyli Leonardo da Vinci oraz Michał Anioł, artyści, których domy pokazała nam przewodniczka. Tutaj także narodził się sympatyczny kłamczuch Pinokio, a we wnętrzach domu autora utworzono artystyczną pracownię stolarską.

Po zakończeniu zwiedzania z panią przewodnik, która okazała się Polką mieszkającą od 19 lat we Florencji, udaliśmy się na obiad, po którym mieliśmy czas wolny na zakup pamiątek oraz spacer zabytkowymi uliczkami miasta. Po wyczerpującym dniu, pełni wrażeń, wróciliśmy wieczorem do naszego hotelu.