„Zagubione sumienie” dla uczniów ZSPT – Zespół Szkół Przyrodniczo – Technicznych

„Zagubione sumienie” dla uczniów ZSPT

Szacunek należy się każdemu – bez względu na wiek i wykształcenie. Żyjąc w społeczności szkolnej często okazuje się jednak, że brak szacunku wobec siebie nawzajem nie jest jedynym problemem. Młodzież ucieka się do agresji słownej i fizycznej, wywiera presję na kolegach, co przestaje być jednorazowym incydentem. Taki proces to nic innego jak przemoc. Jak uświadomić nastolatkom, że takich problemów się nie bagatelizuje? Jak można skutecznie je rozwiązywać?

Okazję do takich przemyśleń mieli w poniedziałek, 25 lutego, uczniowie naszej szkoły. Klasy drugie Technikum i Szkoły Branżowej udały się, na zaproszenie pani Marii Biadalskiej,
do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bojanowie i obejrzały spektakl „Zagubione sumienie”, przygotowany przez aktorów teatru „Maska” z Krakowa.

Przedstawienie wywarło na młodzieży duże wrażenie. Skłoniło do dyskusji o przemocy i agresji nie tylko w szkole, ale także w przestrzeni publicznej. Pojawiły się refleksje jak na nie reagować i jak pomóc osobom prześladowanym.

Było nam bardzo miło, że mogliśmy wziąć udział w tym spotkaniu i dziękujemy Paniom
z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bojanowie za zaproszenie.

 

Magdalena Gosieniecka

 

 
 
 
 
 
SONY DSC
SONY DSC