ZAPRASZAMY DO KÓŁ NAUKOWYCH – Zespół Szkół Przyrodniczo – Technicznych

ZAPRASZAMY DO KÓŁ NAUKOWYCH

Uwaga uczennice i uczniowie poszukujemy chętnych do uczestnictwa w szkolnych kołach naukowych: ” Zdrowa żywność” i „Anatomiczne”

W pierwszym kole ugotujemy, uwarzymy i ukisimy najróżniejsze dania i desery bazujące głównie na składnikach naturalnych, raczej pochodzących z naszych działek i pól. Odkurzymy stare przepisy ze średniowiecznych ksiąg. Wykonamy zdrowotne mieszanki ziołowe i olejki zapachowe do ciała. Chętnych zaprasza mgr inż. Beata Nowak i dr Zbigniew Zawada.

Drugie koło – anatomiczne będzie poświęcone morfologii i funkcji zwierząt, ciekawych, niekiedy niebezpiecznych i dziwnych. Nie będziemy stronić od porównań do anatomii człowieka i ewolucji. Będą dinozaury i rekonstrukcje szkieletów. Na zajęciach poznamy wiele wad rozwojowych i przystosowań do najróżniejszych środowisk, w jakich żyją zwierzęta. Do współpracy zaprasza dr Zbigniew Zawada.