ZSPT CKU na Targach Edukacyjnych w Sierakowie – Zespół Szkół Przyrodniczo – Technicznych

ZSPT CKU na Targach Edukacyjnych w Sierakowie

Jest tyl­ko je­den sposób nauki – pop­rzez działanie.

Paulo Coelho

 

11 kwietnia 2017 roku młodzież ZSPT CKU w Bojanowie wraz z opiekunami: panią L. Kotlarczyk-Zioło i panią J. Lisiak uczestniczyła w Targach Edukacyjnych w Gimnazjum w Sierakowie, prezentując ofertę edukacyjną na rok szkolny 2017/2018. Uczniowie reklamowali nowe kierunki kształcenia, przedstawiając warsztat pracy oraz zapraszając młodzież gimnazjalną do aktywnego uczestnictwa w myśl słów Paulo Coelho Jest tyl­ko je­den sposób nauki – pop­rzez działanie. Duże zainteresowanie wzbudziło stoisko informatyczne, które zaoferowało zwiedzającym składanie komputera i tworzenie okablowania. Ogromną atrakcją była również kamera termowizyjna oraz specjalistyczna kamera DJI Osmo X3 z niesamowitą trzyosiową stabilizacją obrazu, nagrywająca w rozdzielczości do 4K oraz do 120 klatek na sekundę, z możliwością zrobienia 360-stopniowej panoramy.

Tegoroczni absolwenci gimnazjów ustawiali się w kolejce do naszego „salonu piękności”, w którym uczennica klasy II ZSZ, Aleksandra Szczepaniak, układała piękne fryzury i zmieniała image „klientek”.

Dużym zainteresowaniem cieszył się także konkurs smaków, polegający na kosztowaniu i odgadywaniu składników koktajlu, będącego promocją zdrowej żywności, przygotowanego przez uczniów klasy IV Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych, Klaudię Świadek i Tomasza Staśkiewicza.

Zwiedzający zadawali wiele pytań, chcieli uzyskać jak najwięcej informacji dotyczących proponowanych kierunków kształcenia: technik informatyk, technik spedytor, technik weterynarii, technik rolnik. W tej kwestii wszelkich odpowiedzi udzielali: Hubert Siecla, Daniel Karolczak i Mikołaj Poprawa.

Po dniu pełnym wrażeń i satysfakcji z możliwości podzielenia się swoim doświadczeniem oraz pasjami zawodowymi, młodzież wróciła do swojej szkoły, Zespołu Szkół Przyrodniczo – Technicznych CKU w Bojanowie.

Lucyna Kotlarczyk
Joanna Lisiak