Maturzyści spotkali się z policjantką
20 września 2017
SZTAFETOWE BIEGI PRZEŁAJOWE W RAWICZU
27 września 2017

Wielkopolska Wieś Zaprasza

 

W niedzielę, 24 września w Powiatowym Zespole Doradztwa Rolniczego w Gołaszynie odbyła się uroczystość pod nazwą „Wielkopolska Wieś Zaprasza”.
W imprezie udział wzięły uczennice klasy drugiej Zasadniczej Szkoły Zawodowej: Klaudia Braszka, Justyna Figas i Aleksandra Maciejewska. Dziewczyny uczestniczyły w konkursie „Smaki Ziemi Rawickiej”, którego celem była ochrona kulinarnego dziedzictwa, promocja regionalnych produktów z wykorzystaniem lokalnych surowców. Uczestnicy musieli wykazać się umiejętnością przygotowania potraw z tradycyjnego produktu wpisanego na listę Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi,. Nasze uczennice przygotowały grilowaną polędwicę wołową z karmelizowanymi warzywami. Ich danie uzyskało akceptację komisji i młode kucharki otrzymały wyróżnienie.

Mirosława Biegała