115-lecie Szkolnictwa Rolniczego w Bojanowie – Zespół Szkół Przyrodniczo – Technicznych

115-lecie Szkolnictwa Rolniczego w Bojanowie

25.06.2022 obchodziliśmy 115-lecie Szkolnictwa Rolniczego w Bojanowie i zarazem 100-lecie polskiej szkoły rolnej w Bojanowie. Uroczyste złożenie kwiatów pod pomnikiem Powstańców Wielkopolskich przy Zespole Szkół Przyrodniczo-Technicznych CKU oficjalnie otworzyło obchody. Kwiaty zostały złożone w pierwszej kolejności przez grono pedagogiczne w osobach dyrektor Beaty Nowak, wicedyrektor Lucyny Kotlarczyk-Zioło oraz Dariusza Adamczaka. Następnie kwiaty składali przedstawiciele władz każdego szczebla, Towarzystwa Koleżeńskiego Bojanowiaków i uczniowie.
Po złożeniu kwiatów uczestnicy zjazdu przemaszerowali ulicami Bojanowa na mszę świętą do kościoła w towarzystwie niesamowitej orkiestry z Ponieca. Wracając, uczestnicy zatrzymali się przy Urzędzie Miasta, gdzie burmistrz Bojanowa, Maciej Dubiel, wręczył absolwentom symboliczny klucz do Bojanowa. Przemarsz zakończył się przy amfiteatrze im. Mieczysława Stoora, gdzie kontynuowano część oficjalną, m.in. podczas której poseł na sejm Jan Dziedziczak wręczał honorowe odznaczenia „Zasłużeni dla rolnictwa”.