Anatomia-podstawa nauk medycznych, weterynaryjnych – Zespół Szkół Przyrodniczo – Technicznych

Anatomia-podstawa nauk medycznych, weterynaryjnych

Anatomia jest nauką trudną, a wiedza teoretyczna musi być poparta solidnymi zajęciami praktycznymi. Anatomia tak naprawdę jest podstawą nauk medycznych, weterynaryjnych.
To od niej rozpoczynają kształcenie uczniowie i studenci wspomnianych kierunków. Zajęcia prosektoryjne są często „brudnymi i niemiło pachnącymi”, jednak pozwalają zdecydowanie szybciej i lepiej opanować zagadnienia teoretyczne.

Naszym kandydatom technikum weterynaryjnego oraz otwieranego LO o profilu medycznym zapewniamy szereg zajęć prosektoryjnych.
Dziś przesyłamy zdjęcia serc. Czy wiesz jak odróżnić na przekroju prawą stronę serca od lewej? Czy wiesz, jak wyglądają struny ścięgniste? A może wiesz, jaka wada rozwojowa serca (na zdjęciu otwarty przewód tętniczy) przyczyniła się do śmierci młodego renifera?