Czwartkowa wizyta – Zespół Szkół Przyrodniczo – Technicznych

Czwartkowa wizyta

Nawiązując do czwartkowej wizyty naszych gości z Panamy, przedstawicieli plemienia Kuna, należy wspomnieć, że zapoznaliśmy Państwo Chiari z dydaktycznym zapleczem naszej szkoły.
Pokazaliśmy, jak wyglądają sale lekcyjne, budynek prosektorium z pomieszczeniami do prowadzenia zajęć na kierunku technik weterynarii, pochwaliliśmy się również pracownią informatyczną, halą maszyn rolniczych (w której tymczasowo mieści się szkielet wieloryba), realizowaną z projektu* Ekopracownią oraz oczywiście naszym egzotarium.
Zwieńczeniem wizyty jest niesamowita pamiątka. Mianowicie nasi Goście wpisali się do księgi gości w trzech językach – po hiszpańsku, polsku oraz (prawdopodobnie po raz pierwszy w Polsce!) w języku Indian Kuna! A trzeba dodać, że język ten przede wszystkim przekazywany jest w formie ustnej, a prace nad jego postacią pisaną nadal trwają! Jest to dla nas ogromny zaszczyt!
Dziękujemy serdecznie za wizytę. Konstruktywne rozmowy o podobieństwach i różnicach w systemie oświaty zbliżają nas do jeszcze większego zacieśnienia współpracy i podobnych wizyt.
————————-
* projekt „Ekopracownia” został dofinansowany ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej