Dzień Edukacji Narodowej – Zespół Szkół Przyrodniczo – Technicznych

Dzień Edukacji Narodowej

14 października to dzień szczególny. Dzień Edukacji Narodowej przypomina o ważnym zdarzeniu dla Polaków, mianowicie powołaniu Komisji Edukacji Narodowej na wniosek króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. A był to rok 1773, a zatem już niestety po pierwszym rozbiorze Polski.
Dziś całe szczęście możemy obchodzić to święto na wesoło, z uśmiechem, zastanawiając się nad tym, jak z jednej strony udoskonalać nauczanie, ale z drugiej pamiętając, aby nagrodzić trud kadry pedagogicznej, pracowników administracji i obsługi (bez których szkoły nie mogłyby prawidłowo funkcjonować!), jak i samych uczniów w zdobywanie wiedzy i umiejętności.
Tak też minął nam ten dzień. Zebraliśmy się razem, aby podsumować ubiegły rok, wręczyć stypendium dyrektora szkoły (brawo Weronika!), nagrody dla kadry, zainspirować się do dalszych działań i całość zwieńczyć fantastyczną częścią artystyczną przygotowaną przez klasę II TIR i wychowawcę, pana Przemysława Gano. Ale fotorelacja z tego wydarzenia następnym razem.
—-
SP