I EDYCJA SZKOLNEGO KONKURSU WIEDZY O AUSTRII – Zespół Szkół Przyrodniczo – Technicznych

I EDYCJA SZKOLNEGO KONKURSU WIEDZY O AUSTRII

7 lutego br. odbyła się I edycja Szkolnego Konkursu Wiedzy o Austrii, która była podsumowaniem naszych rozważań realioznawczych dotyczących kolejnego kraju niemieckojęzycznego, jakim jest Austria.
Zainspirowani prelekcjami online w Bibliotece Austriackiej, quizami, dyskusjami podczas zajęć lekcyjnych i pozalekcyjnych z geografii i j.niemieckiego, uczniowie klas technikum poszerzali swoją wiedzę geograficzną i socjokulturową, udoskonalali umiejętności językowe, które zaprezentowali podczas rozwiązywania testu konkursowego.
Laureatami konkursu zostali:
I miejsce: Bartosz Biel kl. IV TW
II miejsce: Wiktor Gottschling kl. I TI
III miejsce: Michał Sworowski kl. III TI
Zwycięzcom i uczestnikom serdecznie gratulujemy uzyskanego wyniku oraz życzymy dalszych sukcesów, zapraszając już dziś na kolejny konkurs – tym razem wiedzy o Szwajcarii, który odbędzie się pod koniec marca!