LAMA, A COVID -19 – Zespół Szkół Przyrodniczo – Technicznych

LAMA, A COVID -19

Lamy a faktycznie przeciwciała jakie produkują mogą mieć zastosowanie w walce z koronawirusem. O tym odkryciu możecie uzyskać więcej informacji w artykule ” Przeciwciała lam mogą pomóc w walce z COVID-19 „-  https://dzienniknaukowy.pl/zdrowie/przeciwciala-lam-moga-pomoc-w-walce-z-covid-19?fbclid=IwAR17ianUMDcc17mTQNoxWKUu7AHoDlyvTNC3j6SWQC8HJYvshlsOBW2J7pc

Obecnie lamy, alpaki (wielbłądowate) zyskują coraz większe znaczenie gospodarcze na świecie. Są dobrze przystosowane do skrajnych warunków atmosferycznych, mało wymagające. Pojawiają się opinie, że ze względu na zmiany klimatyczne zwierzęta te wyprą z wielu obszarów owce i bydło. Lama w szkole spełnia rolę całkowicie dydaktyczną.  W lipcu skończy 2 lata i przybyła do nas z zoo w Łącznej.