Międzynarodowy Dzień Matki Ziemi – Zespół Szkół Przyrodniczo – Technicznych

Międzynarodowy Dzień Matki Ziemi

22 kwietnia to nieprzypadkowa data! To właśnie tego dnia 1970 roku senator USA, Gaylord Nelson, zaproponował międzynarodową dyskusję problemową nad ochroną przyrody i poparciem społecznych ruchów ekologicznych. Senator od dawna czuł potrzebę wplecenia powyższej problematyki do bieżącej polityki na skalę światową. Taka jest właśnie geneza Dnia Ziemi!

My z tej okazji przypominamy się nieco, my – czyli autorzy rozdziału w książce dostępnej już w wersji elektronicznej:
Przyroda nie zna granic ochrona przyrody polsko-niemieckiego pogranicza (2021)(red.) Sebastian Pilichowski, s. 103.- ISBN: 9788366190221
Mimo że publikacja dotyczy przede wszystkim przyrody lubuskiej, to jednak problemy związane z ochroną przyrody są uniwersalne, stąd polecamy zaglądnąć do książki. Uważamy, że każdy znajdzie tam coś dla siebie, coś interesującego, jakąś wskazówkę, a być może i nauczkę 😉
—–
A ja od siebie przypomnę (a co! Wszak dumnym być mogę z tego tytułu 😉 ), że Ola i Weronika z klasy II TW współpracowały ze mną przy tworzeniu piątego rozdziału „Drzewa Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Zielonogórskiegona tle raportu o stanie drzew świata BGCI” 🙂
Sebastian Pilichowski

Zobacz więcej!