Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją – Zespół Szkół Przyrodniczo – Technicznych

Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją

Z okazji Ogólnopolskiego Dnia Walki z Depresją, który przypada w dniu 23 lutego, nasza szkoła włączyła się w obchody tego dnia z akcją psychoedukacyjną dla młodzieży i nauczycieli. W tym tygodniu uczniowie uczestniczyli z nauczycielami w zajęciach psychoedukacyjnych ze szkolnym psychologiem.
Młodzież dowiedziała się, czym jest depresja, jakie są jej objawy i gdzie szukać pomocy. Uświadomiono uczniom, że zdrowie psychiczne nie jest stałe – trzeba o nie dbać. Podkreślono, że depresja to nie kaprys, to nie bycie słabym/słabą, to nie bycie nie w humorze. Poinformowano uczniów, że depresja przybiera różne formy i różnie przebiega, a nieleczona może zagrażać życiu. Psycholog szkolny zachęcał do obserwacji siebie i bliskich.