Olimpijskie emocje z historią w tle – Zespół Szkół Przyrodniczo – Technicznych

Olimpijskie emocje z historią w tle

W tym roku przeżywaliśmy emocje związane z XXXII Letnimi Igrzyskami Olimpijskimi w stolicy Japonii Tokio. Przeżywalismy radość i rozczarowanie kibicując polskiej reprezentacji. Już za kilka miesięcy rozpoczną się XXIV Zimowe Igrzyska Olimpijskie, w Pekinie.
Pierwsze igrzyska olimpijskie odbywały się w Olimpii w Grecji co cztery lata, stąd w starożytnej Grecji termin olimpiada, który oznaczał czteroletni okres między kolejnymi igrzyskami. Pierwsze udokumentowane igrzyska odbyły się w roku 776 p.n.e. Na czas igrzysk olimpijskich zaprzestawano wojen.
Obecnie igrzyska to największa w świecie międzynarodowa impreza sportowa. Miejsce (miasto) rozgrywania igrzysk olimpijskich ustala Międzynarodowy Komitet Olimpijski; odrębnie odbywają się letnie igrzyska olimpijskie (od 1896) i zimowe igrzyska olimpijskie (od 1924);
Możecie sprawdzić swoja wiedzę na temat igrzyska uczestnicząc w konkursie:
Historia olimpizmu i Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Konkurs odbędzie sie w formule on-line w dniu 27 października. Tego dnia od godz. 8.00 do 15 aktywny będzie link dostępny poniżej: