Partnerzy szkoły-firma Agro-Tech Junoszyn – Zespół Szkół Przyrodniczo – Technicznych

Partnerzy szkoły-firma Agro-Tech Junoszyn

Na zaproszenie partnera szkoły, firmy Agro-Tech Junoszyn, uczniowie technikum rolniczego i weterynaryjnego, mieli okazję uczestniczyć w targach rolniczych Opolagra.
Jest to największa impreza tego typu w południowej Polsce. W tym roku na targach zaprezentowało się 235 wystawców z branży rolniczej. Firma Agro-Tech Junoszyn była jednym z nich. Uczniowie technikum rolniczego pomagali w przygotowaniu stoiska z maszynami oferowanymi do sprzedaży przez firmę. Natomiast uczennice klasy trzeciej Kamila Lipowicz oraz Daria Jankowiak zajmowały się promocją i obsługą osób zainteresowanych zakupem maszyn i urządzeń.
W dniu 10 czerwca grupa uczniów, podczas wycieczki zawodowej, miała również możliwość odwiedzić stoisko firmy i zapoznać się z ofertą. Prezentację stoiska przedstawił Prezes Agro-Tech Junoszyn Roland Szymczak.
Agro-Tech jest generalnym importerem na Polskę firmy Böck Silosysteme, która jest liderem w produkcji silosów oraz okryć do kiszonki, firmy Tuchel, której oferta obejmuje m.in. zamiatarki, ścielarki, podgarniacze TMR, zgarniacze rusztów czy pługi śnieżne. Agro-Tech Junoszyn jest również przedstawicielem TeeJet Technologies. Produkty tej firmy do opryskiwania i precyzyjnego rolnictwa charakteryzują się najwyższą jakością.
Ponadto Agro-Tech jest autoryzowanym przedstawicielem na terenie zachodniej Polski niemieckiego producenta BvL wyznaczającego najwyższe standardy w produkcji paszowozów, ścielarek i wycinaków do kiszonki, a także firmy Westermann.
Po zapoznaniu się z ofertą Agro_tech Junoszyn uczniowie zwiedzili pozostałe stoiska oraz brali udział w pokazach maszyn.
Bardzo dziękujemy Panu Prezesowi, Rolandowi Szymczakowi, za zorganizowanie wyjazdu uczniów na targi Opolagra. Dzięki wycieczce zawodowej uczestnicy wydarzenia mieli możliwość zapoznać się z najnowszymi osiągnięciami techniki w rolnictwie, poznali nowe technologie, tym samym rozwinęli swoje zainteresowania i pasje.
E.B.