POLAGRA PREMIERY 2023 – Zespół Szkół Przyrodniczo – Technicznych

POLAGRA PREMIERY 2023

13 stycznia pojechaliśmy do Poznania na wystawę rolniczą, która odbywała się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Uczniowie mogli obejrzeć przygotowaną ekspozycję i zapoznać się z najnowszymi urządzeniami i maszynami rolniczymi, które są aktualnie w ofercie firm polskich jak i zagranicznych.
Polagra Premiery to źródło wiedzy dla młodego rolnika. Nowe przyszłościowe technologie i ekologiczne rozwiązania. Technika, która ma sprostać zmianom klimatycznym jednocześnie wpłynąć pozytywnie na strukturę gleby. Laserowy autonomiczny system do niechemicznego zwalczania chwastów w uprawach rolniczych i warzywniczych. Te i inne rozwiązania podziwialiśmy na wystawie.
Przed obejrzeniem ekspozycji uczniowie uczestniczyli w serii wykładów przeznaczonych dla uczniów szkół rolniczych zorganizowanych przez Wielkopolską Izbę Rolniczą w ramach Dnia Młodego Rolnika. Tematy obejmowały bardzo ważne aspekty działalności rolniczej w kolejnych latach. Z jakimi problemami będziemy musieli zmierzyć się w rolnictwie? Co nasz czeka w tej dziedzinie za sto lat?
Na te i na inne pytania starali się odpowiedzieć prelegenci.
Bardzo dziękujemy organizatorom imprezy za zaproszenie. Czekamy na kolejną edycję targów.