„Polskie komputery – Polish Personal Computer” – Zespół Szkół Przyrodniczo – Technicznych

„Polskie komputery – Polish Personal Computer”

Uczniowie klasy 2 technikum informatycznego podczas wycieczki do Wrocławia odwiedzili „Muzeum Gry i Komputery Minionej Ery”, gdzie obejrzeli wyjątkowe eksponaty cyfrowej techniki. Mieli możliwość „namacalnie” poznać historię komputerów i informatyki.
W muzeum zgromadzono ogromną ilość eksponatów w kategoriach konsole, komputery, gry przenośne, automaty arcade oraz komputery Apple.
Uczniowie zapoznali się z nietypowymi rozwiązaniami wykorzystania magnetowidów, gier wideo i telewizorów, ponadto mieli możliwość sprawdzenia działania komputerów z lat 70, 80 i 90. Największa popularnością cieszyły się proste gry z lat 80 i 90 oraz sprzęt Apple.
Podziw wzbudziły komputery taktowane zegarem 1 MHz z pamięcią 16 kB oraz urządzenia polskiej produkcji np. kalkulator „Lolek”. W muzeum nie brakowało komputerów „gamingowych” takich jak Atari, Commodore, ZX Spectrum, Amiga.
Czy znasz polskie komputery z lat 80-tych? Napisz w komentarzu nazwy rodzimej produkcji!!!
opr. Dariusz Adamczak