Regionalne Targi Rolnicze Gołaszyn 2024 – Zespół Szkół Przyrodniczo – Technicznych

Regionalne Targi Rolnicze Gołaszyn 2024

17 maja br. uczniowie Zespołu Szkół Przyrodniczo- Technicznych w Bojanowie wraz
z nauczycielkami panią Beatą Klupś, panią Ewą Bergmann oraz panią Inez Michtą brali udział w Regionalnych Targach Rolniczych w Gołaszynie, którego organizatorem jest Wielkopolski Ośrodek Rolniczy w Poznaniu.
Podczas targów młodzież miała możliwość wysłuchania wykładów dotyczących:
monitoringu agrofagów, ich racjonalnego zwalczania w uprawach rolniczych – jako gwarancji zdrowych produktów oraz ochrony bioróżnorodności.
Podczas Targów odbył się konkurs o tematyce rolniczej, w którym: miejsce I zajęła Julia Mazurek, miejsce II zajęła Oliwia Spychałowicz, miejsce III zajęła Katarzyna Kaźmierczak. Uczennice otrzymały dyplomy oraz bardzo atrakcyjne nagrody. Gratulujemy zwyciężczyniom konkursu.
Po części konkursowej odbył się pokaz poldronów na poletkach demonstracyjnych oraz prezentacja platformy eDWIN. Podczas pokazów poldronów zaszczycił nas swoją obecnością ambasador Republiki Panamy w Polsce, Pan Javier Alcides Bonagas de Garcia.
Bardzo dziękujemy pani Justynie Winiarskiej Dyrektor WODR-u, panu Janowi Szczepaniakowi- Kierownikowi Rejonowemu WODR-u, pani Agnieszce Woźnej Komisarz Targów WODR, panu Andrzejowi Obstowi głównemu specjaliście ds. produkcji roślinnej pracownikowi WODR-u, panu Tadeuszowi Mące z firmy Flora PRASZKA, panu Leszkowi Cichowskiemu z Poznańskiej Hodowli Roślin za możliwość uczestniczenia w wydarzeniu, po którym młodzież ze zdobytą wiedzą, wróciła bardzo zadowolona.