Relacja z wycieczki do Poznania – Zespół Szkół Przyrodniczo – Technicznych

Relacja z wycieczki do Poznania

10 listopada uczniowie ZSPT CKU w Bojanowie uczestniczyli w wycieczce do Poznania. Celem wycieczki było poznanie historii Wielkopolski. oraz poszerzenie wiedzy przyrodniczej.
Głównymi punktami programu było zwiedzanie Muzeum Powstania Wielkopolskiego oraz wizyta w dydaktyczno-wystawowej placówce botanicznej- Palmiarni Poznańskiej. Podczas wycieczki zwiedziliśmy również Stare Miasto, byliśmy pod Pomnikiem Poznańskiego Czerwca 1956 oraz poznaliśmy historię Zamku Cesarskiego.
Uczniowie dowiedzieli się również gdzie mieści się Wielkopolski Urząd Wojewódzki.
Wycieczka odbyła się w przededniu Święta Niepodległości. W szkole część uczniów przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji ,,Szkoła do hymnu”, druga grupa uczciła obchody 11 listopada poprzez pogłębianie wiedzy historycznej, poznanie regionu oraz stolicy Wielkopolski. Ten dzień był dla społeczności szkoły świętem patriotyzmu, szacunku do symboli narodowych, historii i kultury naszego
narodu.