Spotkanie z przedstawicielem firmy John Deere – Zespół Szkół Przyrodniczo – Technicznych

Spotkanie z przedstawicielem firmy John Deere

Dnia 1 grudnia odbyło się spotkanie z przedstawicielem firmy John Deere, panem Mateuszem Janickim.
W szkoleniu uczestniczyli słuchacze Kwalifikacyjnych Kursów Zawodowych wraz z nauczycielami przedmiotów zawodowych rolniczych. Pan Mateusz Janicki przedstawił historię marki John Deere, ponadto omówił zagadnienia dotyczące nowoczesnych technologii, które są wykorzystywane w firmie, m.in. w kombajnach i sieczkarniach.
Szczególną uwagę zwrócono na ochronę środowiska naturalnego. Technologia rolnictwa precyzyjnego John Deere jest łatwa
w użyciu i pomaga w planowaniu, monitorowaniu, wykonywaniu i analizowaniu prac rolniczych przez cały rok. Restrykcyjne przepisy w sprawie stosowania nawozów mineralnych i naturalnych będą miały decydujący wpływ na przyszłość rolnictwa i pracy rolnika. W tym celu firma wprowadza na rynek maszyny precyzyjne dostosowane do zmieniających się warunków i przepisów w zakresie ochrony środowiska naturalnego.
Podczas spotkania mieliśmy okazję zapoznać się z systemami naprowadzania maszyn w celu optymalizacji prac w rolnictwie typu AutoTrac, który w zależności od zastosowania zmniejsza koszty paliwa oraz wydatków na nawozy, nasiona i środki chemiczne. Istnieje możliwość doposażenia sprzętu w ten system przy starszych modelach ciągników.
Spotkanie było niezwykle interesujące. Słuchacze mieli możliwość zadawania pytań i poszerzenia wiedzy oraz dostosowania nowoczesnych rozwiązań do potrzeb swoich gospodarstwach.
Bardzo dziękujemy panu Matuszowi Janickiemu, czekamy na kolejne spotkanie.
E.B. B.K.