Światowy Dzień Czytania Tolkiena – Zespół Szkół Przyrodniczo – Technicznych

Światowy Dzień Czytania Tolkiena

Dnia 25 marca obchodzimy Światowy Dzień Czytania Tolkiena. Data święta nie jest przypadkowa, ponieważ 25 marca przypada rocznica upadku Saurona.
Z tej okazji na lekcjach języka polskiego i angielskiego uczniowie ZSPT CKU czytali fragmenty ,,Hobbita, czyli tam i z powrotem” oraz ,,Władcy Pierścieni”. Poznali również najważniejsze informacje i ciekawostki z życia autora, analizowali kultowe cytaty, słuchali muzyki filmowej z ekranizacji powieści oraz pokolorowali m.in. mapę Śródziemia.
,,Czasem niebezpiecznie jest wyjść z domu, gdy staniesz na drodze, nigdy nie wiadomo, dokąd cię nogi poniosą”.
J.R.R. Tolkien ,,Drużyna Pierścienia”
Dziękujemy młodzieży za zaangażowanie!
Danuta Cieślak
Magdalena Glapińska
Iwona Janowicz