Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu – Zespół Szkół Przyrodniczo – Technicznych

Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu

18 listopada obchodziliśmy Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu.
Na temat szkodliwości palenia tytoniu prelekcję dla młodzieży zaprezentowała, zaproszona do naszej szkoły, pani Izabela Olińska z wydziału Oświaty Państwowej Inspekcji Sanitarnej.
Podczas swojego wykładu zwróciła naszą uwagę na fakt, iż z powodu palenia tytoniu w Polsce każdego roku umiera 70 000 mieszkańców, a kolejnych 8 000 zgonów spowodowanych jest biernym paleniem. Uzależnienie od nikotyny jest bardzo trudnym do pokonania nałogiem, jednak w momencie odstawienia palenia wyrobów tytoniowych zauważalna jest szybka poprawa kondycji zdrowotnej organizmu oraz znaczna poprawa samopoczucia. Urozmaiceniem spotkania była możliwość zbadania sobie poziomu C02 w wydychanym powietrzu. Wyniki wielu zaskoczyły….
Drugą zaproszoną osobą była kierownik rewiru dzielnicowych asp.sztab..Katarzyna Łacinnik, która naświetliła aspekty prawne związane z używkami oraz cyberprzemocą, która stała się obecnie bardzo powszechnym zjawiskiem.
Serdecznie dziękujemy za ciekawe spotkanie.