Szkolenie z zakresu doboru rozpylaczy do opryskiwaczy polowych – Zespół Szkół Przyrodniczo – Technicznych

Szkolenie z zakresu doboru rozpylaczy do opryskiwaczy polowych

W dniu 31.05.2021 r. w naszej szkole odbyło się szkolenie z zakresu doboru rozpylaczy do opryskiwaczy polowych przy stosowaniu środków ochrony roślin oraz płynnego nawożenia w uprawach.
W zajęciach brali udział uczniowie klas II i III Technikum Rolniczego wraz z nauczycielami przedmiotów zawodowych rolniczych.
Wykład i zajęcia praktyczne przeprowadził Pan Paweł Falkenstein z firmy TeeJet Poland sp. z o.o., regionalny Sales Manager na Europę centralną i wschodnią. W spotkaniu uczestniczył również Pan Roland Szymczak prezes firmy Agro-Tech Junoszyn, która jest partnerem Zespołu Szkół Przyrodniczo-Technicznych CKU w Bojanowie.
Zajęcia obejmowały wiedzę z zakresu techniki oprysku, rodzaju rozpylaczy dostępnych na rynku polskim, doboru rozpylaczy do rodzaju oprysku oraz warunków pogodowych i zużycia rozpylaczy.
Ważnym aspektem poruszonym podczas szkolenia była kalibracja opryskiwacza przed każdym kolejnym sezonem.
Uczniowie otrzymali materiały szkoleniowe i promocyjne od firmy Agro-Tech Junoszyn oraz TeeJet, ale przede wszystkim mieli okazję zapoznać się z nowoczesnymi rozwiązaniami w zakresie technologii stosowanymi w technice ochrony roślin.
Bardzo dziękujemy Panom za ciekawe i świetnie przeprowadzone szkolenie. Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie.
Dłuższa relacja ze spotkania już wkrótce na naszym Fb i stronie szkoły.