Technik weterynarii-zajęcia praktyczne – Zespół Szkół Przyrodniczo – Technicznych

Technik weterynarii-zajęcia praktyczne

Niestety w życiu hodowcy bywają trudne chwile. Takie z pewnością przeżył niedawno właściciel jednego z mini zoo. Na wybieg z kangurami – walabią Bennetta (Macropus rufogriseus) wdarł się pies może lis. Zwierzęta wpadły w panikę, zaczęły uciekać, niestety 5 sztuk (praktycznie cała grupa) zginęła rozbijając się o ogrodzenie. Strata tym większa dla właściciela, że wśród zabitych zwierząt znalazły się samice z młodymi w torbach lęgowych.
Nasza szkoła pozyskała dwie dorosłe samice, w tym matkę z młodym. W ramach zajęć pozalekcyjnych wykonamy z nich preparaty edukacyjne, które posłużą naszym uczniom w lekcjach z anatomii. Wypreparowane ciała kangurów będą namacalnym dowodem na wiele cech przystosowawczych charakterystycznych dla torbaczy.
Uczniowie będą mogli zobaczyć torbę lęgową, kość torbową, podwójny narząd rozrodczy żeński i wiele innych ciekawostek morfologicznych. Dodatkowo stopa kangura przypomina stopę strusia, co jest wynikiem adaptacji obu grup systematycznych do trybu życia.
Koniec roku szkolnego zapowiada się bardzo pracowicie. Uwaga zdjęcia są drastyczne- wiemy, ale te nieżywe zwierzęta są dla nas nieocenionym źródłem wiedzy praktycznej!