Tydzień Filmowy – Zespół Szkół Przyrodniczo – Technicznych

Tydzień Filmowy

Tydzień Filmowy to wydarzenie, które ma miejsce w ZSPT od trzech lat. Każdego roku wiosną zapewniamy dobrą zabawę przez cały tydzień. Uczniowie biorą udział w konkursach i quizach związanych z filmem. Od 8 do 12 kwietnia zorganizowane zostały następujące atrakcje : konkurs na najlepszy plakat, w którym uczniowie w role bohaterów mieli wcielić naszych nauczycieli, projekcja filmów i quiz wiedzy o filmie. Ale punktem kulminacyjnym jest zawsze dzień kiedy uczniowie i nauczyciele przebierają się za postacie z filmów. W tym roku dodatkowo przeprowadziliśmy turniej rycerski. Wszystkie aktywności były dobrą rozrywką, ale też realizowaliśmy elementy podstawy programowej i programu wychowawczo-profilaktycznego w zakresie umacniania więzi rówieśniczych, pracy zespołowej i budowania wartości oraz walki ze stereotypami.
Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom oraz zaangażowanym nauczycielom. Szczególne ukłony w stronę Pana Gano, Pana Kosela, Pana Bartkowiaka, Pana Pawlickiego i Pani Goliny.
Organizatorki wydarzenia Lucyna Kotlarczyk-Zioło i Magdalena Glapińska